У День міста православні криворіжці вшанували пам’ять свого першого єпископа

У Неділю 7 -у після Пасхи, святих отців Першого Вселенського Собору (325), пам’ять священномученика Онуфрія, архієпископа Курського і Обоянського, першого єпископа Криворізького (1938), відбулося святкове богослужіння в Свято-Онуфріївському храмі міста Кривого Рогу, що на Соцмісті.

Божественну літургію в день престольного свята очолив архієпископ Криворізький і Нікопольський Єфрем, якому співслужили намісник Свято-Володимирського чоловічого монастиря архімандрит Володимир (Нероба), настоятель Свято-Катерининського храму протоієрей Сергій Овечкін, економ Спасо-Преображенського кафедрального собору протоієрей Андрій Будовський, клірик храму Іверської ікони Божої Матері ієрей Олег Івасик, настоятель храму-іменинника ієрей Іоанн Барило, настоятель храму преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських ієрей Роман Борак.

Особливо багато на святі було дітей, оскільки храм-іменинник розміщений між двома школами – гімназією № 95 і школою-інтернатом № 1. Юні вихованці недільної школи біля входу в храм вітали свого архіпастиря з квітами в руках, радіючи приходу літа і святу Міжнародного дня захисту дітей, який також відзначається 1 червня.

За богослужінням, на малому вході, з благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, настоятель храму ієрей Іоанн Барило був удостоєний чергової церковної нагороди – права носіння Камилавки. Також архієпископ Єфрем привітав настоятеля храму великомучениці Катерини протоієрея Сергія Овечкіна з днем ​​його небесного покровителя.

По прочитанні недільного Євангелія архієпископ Єфрем звернувся до пастви з повчальним словом про пам’ять святих отців Першого Вселенського Собору на тему «Першосвященицька молитва Господа нашого Ісуса Христа».

По завершенні богослужіння був звершений хресний хід навколо храму, після чого владика Єфрем привітав присутніх зі святом небесного покровителя храму і міста, зазначивши наступне:

День міста Кривого Рогу в цьому році символічно збігся з пам’яттю священномученика Онуфрія, першого Криворізького єпископа, який здійснював своє служіння в місті в 1922-23 роках і який усією душею полюбив свою паству та поклав душу свою за святу віру.

Настоятель храму ієрей Іоанн Барило щиро подякував владиці Єфрему за архіпастирський візит і слово повчання та запросив всіх парафіян і гостей на святкову трапезу.

Коментарі закриті.