Найстаріший храм Кривого Рогу відзначив своє престольне свято

У велике двунадесяте свято Вознесіння Господнього архієпископ Криворізький і Нікопольський Єфрем відвідав житловий масив Південного гірничо-збагачувального комбінату, де очолив святкову Божественну Літургію у найстарішому храмі м. Кривого Рогу на честь Вознесіння Господнього на запрошення настоятеля храму, благочинного Криворізького міського Південного благочиння протоієрея Володимира Борака.

Юні вихованці недільної школи при храмі зустрічали свого архієрея з хлібом-сіллю, квітами та святковими співами і віршами.

Криворізькому архіпастиреві співслужили намісник Свято-Володимирського чоловічого монастиря м. Кривого Рогу архімандрит Володимир (Нероба), секретар єпархії протоієрей Віктор Симонюк, благочинний Криворізького міського Північного округу протоієрей Георгій Базилевський, благочинний Криворізького міського Центрального округу протоієрей Анатолій Риженко, благочинний Широківського округу протоієрей Василь Яводчак, настоятель Свято- Катерининського храму протоієрей Сергій Овечкін, клірик Свято-Вознесенського храму протоієрей Валерій Волошин, настоятель храму рівноапостольних Костянтина і Єлени протоієрей Георгій Леміш, настоятель Свято-Татіанинського храму протоієрей Антоній Бондар, клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору протоієрей Ігор Сутурін, насельник чоловічого монастиря священноінок Феогност (Баранов), настоятель храму преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських ієрей Роман Борак.

За богослужінням молилися також голова Інгулецької районної в Кривому Розі ради Рижков Є.В., голова правління ПАТ «ПГЗК» Федін К.А., прокурор Інгулецького району Кривенко А.І., начальник Інгулецького райвідділу Криворізького міського управління міліції Варава Є.К.

За малим входом, з благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира, настоятель храму преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських ієрей Роман Борак був нагороджений «щитом віри і шоломом порятунку» – Набедренником і Камилавкою.

Після закінчення Божественної літургії було звершено святковий хресний хід, за яким парафіяни та гості храму були окроплені святою водою, після чого архієпископ Єфрем звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді на тему двунадесятого свята.

Владика Єфрем також сердечно подякував настоятелю храму протоієрею Володимиру Бораку за радість молитовного спілкування в древньому храмі, в стінах якого в радянський період хрестилися практично всі жителі міста, сповідалися і причащалися Святих Христових Таїн, здійснювалися таїнства Вінчання і відспівування, а багато майбутніх священнослужителів починали здійснювати свій духовний послух.